Canlı Yayın

 

KAR yaz boşluk bırak istek parçanı yaz 3969'a gönder!

PostHeaderIcon İlyas Güven EROĞLU

1966 Trabzon Çaykara’da doğdum. 5.dönem CHP İstanbul Milletvekili Zeki Turgut Eroğlu’nun oğluyum.G.Ü.M.M.F İnşaat Mühendisliği bölümünden inşaat mühendisi olarak mezun oldum. Yukarıda belirtilen sivil toplum örgütlerinde aktif olarak yöneticilik yaptım.Kuruluşlarda gerek sosyal gerekse iş hayatında önemli başarılara imza attım.Sahibi bulunduğum Başkent Radyo TV ve Radyo Karadeniz’i kurarak , her türlü baskı karşısında, hiçbir taviz vermeden , Türkiye Cumhuriyeti'ne yönelen tehditlerle mücadelemi , yüzünü aydınlığa , tam bağımsızlığa , Atatürk ilke ve devrimlerine dönmüş kitlelerle birlikte sürdürdüm.Kısa sürede Türkiye çapında yurttaşlarımızın ilgisini kazanan ve dinlenme oranlarında hızla yukarı sıralara tırmanan Radyo Karadeniz , özellikle , “halkın değerleri ile Cumhuriyetin ilkeleri arasındaki bütünlüğün ayrılmazlığını” tüm yayınlarında vurguladı. Yayın çizgisini bu anlayışla oluşturan Radyo Karadeniz bir taraftan da Ermeni Soykırımı yalanı , Kıbrıs’ta tezgahlanan oyunlar  , tarikat siyaset ticaret üçgenindeki sinsi planlar konusunda Türk Milletini bilgilendirme toplumu uyarma görevinden  vazgeçmedi.

Her türlü maddi ve manevi baskılara rağmen siyasal gündemi cesareti ve kararlılığından taviz vermeden yayın hayatını sürdüren Radyo Karadeniz, edindiği yayıncılık deneyimi , kitle iletişimi alanında biriktirdiği tecrübesi, toplumsal ve siyasal  hareketliliğe ivme kazandırma yeteneği , insan kaynakları birikimi ve toplumsal ilişkileri ile; hazırlıkları tamamlanma aşamasındaki kardeş kuruluşu televizyon kanalı için de inkar edilemeyecek bir birikimin oluşmasına vesile oldum.

Sivil toplum kuruluşları ve dernek yayıncılığı alanında başarıyla sonuçlanan bu girişimlerime bir başka başarı eşlik etti; Mesleki alandaki deneyimlerimi, Eristaş Eroğlu Mühendislik Ve İnşaat A.Ş'de birleştirdim ve yönetim kurulu başkanlığını yürüttüm.1996 yılında Ankara’nın Yeni Oran semtinde , Park Manzara Evleri adıyla , kentleşme uzanmalarının ve çevre örgütlerinin taktirini kazanan bir site projesine imza attım.260 lüks konut kentsel çevre politikalarına uyumlu yapılaşma anlayışıyla inşa edildiği bu projenin yüzde 90’ı tamamlandı ve projeye halen devam ediyorum.

Siyasal ve toplumsal sorular konusundaki duyarlılığımı genç bir iş adamı olarak girişim dünyasında da sürdürdüm.Sanayi alanındaki yatırımlarıma GEBA İthalat İhracat  Ltd Şti adıyla Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesin’de 14.500 m2 alana kurulu fabrikamda devam ediyorum .

1997 genel seçimlerinde CHP Ankara 1. Bölge 14. sıra milletvekili adayı oldum. 2011 genel seçimlerinde de CHP Ankara 1. Bölge 8. sıra milletvekili adayı oldum.
Artık bir “var olma” sorunu haline gelen , dolayısıyla somut olarak taraf olma pozisyonunu zorlayan bu süreçte , toplumun geniş kesimlerinden , sivil toplum kuruluşlarından , il ve ilçe derneklerinden , meslek kuruluşlarından ve içinde yer aldığım iş çevresinden kendime yönelen talepleri ve değerlendirmeleri de göz önüne alarak toplumsal mücadelemi bundan böyle Cumhuriyetin ve kurumlarının yanında açıktan taraf olarak politika yaşamı içinde sürdürme kararını aldım.Üniversite yıllarımda edinmeye başladığım , çeşitli  sivil toplum kurumlarında , derneklerinde , meslek kuruluşlarında , Çaykara ve Dernek Pazarı ile Trabzon Kalkınma Derneği bünyesinde geliştirdiğim toplumsal ve siyasal sorumluluğumu , kitle iletişimi alanında geliştirdiğim medya tecrübemi , kişisel ve toplumsal tüm birikimimi ve deneyimimi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin çatısı altında Anadolu’nun ve kendi memleketimin ortakçı değerleri ve Türk Milletinin özündeki Cumhuriyetçi ülküler etrafında daha da geliştirmek istiyorum.